تاج کابینت چیست؟

تاج کابینت قطعاتی از چیدمان دکوراسیون داخلی خانه هست که در بالا یا زیر کابینت یا سطح قرار می گیرند. بدون تردید تاج‌ها زیبایی و شیک بودن را به هر آشپزخانه اضافه میکند.  قرنیزها در اشکال و اندازه‌های مختلف وجود دارند، بنابراین می‌توانید یکی را پیدا کنید که کاملاً متناسب با پروژه شما باشد. می توانید قرنیزها را در مواد مختلفی از جمله چوب، آلومینیوم، پلاستیک و فلز پیدا کنید. قرنیزها را می توان مستقیماً به کابینت یا سطحی که روی آن نصب شده است وصل کرد.  یا می‌توانید از آنها به عنوان پس‌زمینه‌ای برای وسایل دیگر آشپزخانه‌تان استفاده کنید.
قرنیزها به دو دلیل مهم هستند: اول، به این دلیل که به افزایش جذابیت بصری به نصب آشپزخانه شما کمک می کنند.  و دوم، زیرا آنها می توانند به بهبود جریان هوا در آشپزخانه شما کمک کنند.  قرنیزها با بیرون آمدن از بالا یا زیر کابینت یا سطح خود، می توانند جریان هوا را در آشپزخانه شما افزایش دهند و به آن احساس خنکی دهند. برای مطالعه بیشتر میتوانید به مقاله زیر نیز رجوع کنید:

پاخور کابینت، زیرچراغی، تاج، زوار و یا قرنیز چیست؟‎چگونه قرنیز یا تاج کابینت را به کابینت آشپزخانه بچسبانیم؟

‎ 1. با اندازه گیری فضایی که برای قرنیز خود نیاز دارید شروع کنید.  این به شما یک ایده تقریبی از فضایی که باید با آن کار کنید می دهد.
‎ 2. هنگامی که فضا را در اختیار دارید، یک تکه الوار را ببرید که حداقل 30 سانتی متر عرض و 40 سانتی متر طول دارد.  این پایه قرنیز شما خواهد بود.
‎ 3. یک سوراخ در وسط الوار برش دهید و انتهای قرنیز خود را در آن قرار دهید.
‎ 4. انتهای دیگر قرنیز خود را از سوراخ بالای کابینت خود وارد کرده و آن را در جای خود پیچ کنید.  می توانید از پیچ یا میخ برای نگه داشتن همه چیز در جای خود استفاده کنید.
‎ 5. اگر از قرنیز با در استفاده می کنید، حتماً لولاهایی اضافه کنید تا قرنیز به راحتی باز و بسته شود.


‎چگونه قرنیز را در آشپزخانه خود تزیین کنیم؟


‎ 1. با اندازه گیری فضایی که به قرنیز خود نیاز دارید شروع کنید.  این به شما کمک می کند اندازه و شکل قرنیز خود را تعیین کنید.
‎ 2. سپس، تصمیم بگیرید که می خواهید قرنیز شما در کجای آشپزخانه شما قرار گیرد.  می توانید انتخاب کنید که آن را در بالای کابینت یا روی سطح زیر کابینت قرار دهید.
‎ 3. در مرحله بعد، نوع قرنیز را که می خواهید بسازید، تعیین کنید.  قرنیزها سه نوع هستند: U شکل، A شکل و V شکل.
‎ 4. هنگامی که نوع قرنیز را انتخاب کردید، طراحی خود را شروع کنید!  برای ایجاد قرنیز U شکل، ابتدا دو تکه چوب را بردارید و آنها را به دو قسمت مساوی برش دهید.  سپس، آنها را در بالا به هم وصل کنید تا به شکل U شکل بگیرند.
‎ 5. اکنون، یک تکه فلز یا پلاستیک را برش دهید و آن را بالای U شکل قرار دهید.  مطمئن شوید که تمام چوب را به یکباره می پوشاند تا با فلز یا پلاستیک پوشیده به نظر برسد.
‎ 6. در نهایت، از چند پیچ برای نگه داشتن همه چیز (در صورت نیاز) استفاده کنید.

چگونه قرنیز را در جای مناسبی نصب کنیم؟

اولین قدم این است که تصمیم بگیرید قرنیز کجا خواهد رفت.  شما می خواهید که در مرکز کابینت آشپزخانه شما باشد، ترجیحا در سمت جلو یا پشت.  قرنیزها باید در یک موقعیت تراز نصب شوند تا به هیچ یک از ستون‌ها یا دیوارها برخورد نکنند.
اگر در آشپزخانه خود سطحی زاویه‌دار دارید، حتما قرنیز را در جایی قرار دهید که مانع دید وسایل آشپزی یا وسایل شما در پشت آن نشود.  همچنین می توانید از گوشه‌ای برای ایجاد ظاهری جذاب و شیک‌تر برای آشپزخانه خود استفاده کنید.

‎اندازه قرنیز خود را بدانید!
‎اول از همه، اندازه قرنیز شما به ارتفاع کابینت یا سطح شما بستگی دارد.  ارتفاع قرنیزها نباید بیش از دو سوم کابینت یا سطح شما باشد.  اگر قرنیز را روی کابینت نصب می کنید، مطمئن شوید که ارتفاع کابینت حداقل دو سوم ارتفاع قرنیز باشد.  عرض قرنیزها نباید از یک سوم ارتفاع کابینت هایی که روی آنها نصب می شوند بیشتر باشد. اندازه قرنیز شما تعیین کننده ارتفاع و عرض قرنیز شما خواهد بود.  ارتفاع قرنیزها نباید بیشتر از 10سانتی متر و عرض آن کمتر از ۲.۵ سانتی متر باشد.

‎ قرنیز را روی کابینت یا سطح قرار دهید
هنگامی که اندازه قرنیز خود را تعیین کردید، وقت آن است که آن را روی کابینت یا سطحی که قرار است برای نصب آشپزخانه خود استفاده کنید، قرار دهید.  اطمینان حاصل کنید که قرنیز در دو طرف کابینت یا سطح به طور مساوی فاصله داشته باشد. شما نمی خواهید هیچ قرنیز روی سطوح دیگر همپوشانی داشته باشد یا لمس شود.

طرحی را انتخاب کنید که با آشپزخانه شما مطابقت داشته باشد
‎هنگام انتخاب یک قرنیز به کابینت آشپزخانه، مهم است که طرحی را انتخاب کنید که با آشپزخانه شما مطابقت داشته باشد. این بدان معناست که مطمئن شوید که قرنیز به اندازه کافی بلند است که بالای کابینت شما را بپوشاند، اما نه آنقدر بلند که دید ظروف یا وسایل شما را مخفی کند. علاوه بر این، مطمئن شوید که قرنیز به اندازه کافی عریض باشد تا تمام سطوح شما را بپوشاند.  شما نمی خواهید یک جزئیات را در نصب آشپزخانه خود از دست بدهید، و قرنیز این کار را انجام می دهد!

نصب تاج ام دی اف‎ آشپزخانه شما بدون توجه به هر چیزی باید زیبا به نظر برسد.  شما می خواهید آشپزخانه شما منعکس کننده شخصیت و سبک شما باشد.  بنابراین، اگر به دنبال یک قرنیز هستید که با تم آشپزخانه شما مطابقت داشته باشد، حتما طرحی را انتخاب کنید که با سبک آشپزخانه شما سازگار باشد.برای مثال، اگر شما یک خانم مدرن هستید که دوست دارد آشپزخانه‌‌اش شیک و مدرن باشد، یک قرنیز با طراحی شیک عالی خواهد بود.  از طرف دیگر، اگر دوست دارید آشپزخانه‌ اکو مانند با جزئیات و منحنی‌های زیاد باشد، قرنیز با منحنی‌ها و جزئیات برای شما عالی خواهد بود.‎مزایای استفاده از قرنیز در کابینت آشپزخانه

قرنیزها می توانند رنگ لوکس را به هر نصب آشپزخانه اضافه کنند.قرنیزها را می توان به روش های مختلفی استفاده کرد: به عنوان حاشیه بالا یا پایین روی کابینت ها، به عنوان ویژگی در جزیره آشپزخانه یا به عنوان بخشی از یک طراحی جامع. قرنیزها برای افزودن کمی ارتفاع و جذابیت بیشتر به هر آشپزخانه عالی هستند.  شما همچنین می توانید از آنها به عنوان بخشی از یک طراحی معاصر یا سنتی استفاده کنید.

‎پیروی از دستورالعمل های نصب قرنیز در کابینت آشپزخانه
‎ 1. با میخ زدن یا سوراخ کردن قرنیز به بالا یا پایین کابینت شروع کنید.  این به اطمینان از نصب پایدار و سطحی کمک می کند.
‎ 2. مطمئن شوید که قرنیز به اندازه ای بلند است که به تمام گوشه های کابینت شما برسد، اما نه آنقدر بلند که با سایر مبلمان آشپزخانه شما برخورد کند.
‎ 3. از یک لبه مستقیم استفاده کنید تا اندازه گیری کنید که می خواهید قرنیز تا چه اندازه پایین بیاید و سپس آن فاصله را در پشت در کابینت خود علامت بزنید.
‎ 4. قرنیز را با استفاده از اره یا اره مویی برش دهید.  حتما گوشه ها را صاف نگه دارید تا زیبا و یکپارچه به نظر برسد!

نکات اضافی در مورد نصب قرنیز روی کابینت آشپزخانه

اگر کابینت های زیادی دارید و می خواهید به آشپزخانه خود جذابیت بیشتری بدهید، یک قرنیز نصب کنید.  قرنیزها را می توان در بالای کابینت ها یا در کناره های کابینت نصب کرد.  نصب قرنیز را می توانید به روش های زیر انتخاب کنید:
‎ - بین کابینت
‎ - بالای لبه میز
 - بالای در یا کشو
 - زیر سینک ظرفشویی
 - دستگاه های بالا یا پایین
 - اندازه قرنیز و فضای کابینت که پر می شود را بررسی کنید.  مطمئن شوید که قرنیز به اندازه کافی بزرگ باشد که کل کابینت را بپوشاند و فقط چند سانت از آن را نپوشاند.
 - از تراز بودن سطحی که قرنیز را روی آن نصب می کنید، اطمینان حاصل کنید.  این بدان معنی است که هر دو انتهای قرنیز باید همسطح باشد، در غیر این صورت قرنیز خیلی بلند و دور از دسترس خواهد بود.
 - مطمئن شوید که قرنیز شما به درستی توسط کابینت ها و سطوح اطراف نگه داشته شده است.  برای ثابت نگه داشتن قرنیز از پیچ، لنگر یا روش های دیگر استفاده کنید.
 - اگر از یک تصویر به عنوان قرنیز خود استفاده می کنید، مطمئن شوید که در جای مناسبی قرار گرفته است و هیچ قسمت دیگری از دکوراسیون آشپزخانه شما را مبهم نمی کند.


‎خلاصه مطلب

 در این راهنما، یاد گرفتیم که چگونه قرنیز را به کابینت آشپزخانه بچسبانید و آن را زیبا جلوه دهیم!  قرنیزها یک راه عالی برای افزودن جذابیت به هر آشپزخانه هستند.  با رعایت این نکات می‌توانید قرنیز را به کابینت‌های آشپزخانه بچسبانید و آن‌ها را عالی جلوه دهید.