تجربه خرید اینترنتی پایه چوبی

امروزه با تحول روش‌های فروش اینترنتی محصولات، تمامی کسب‌وکارها سمت و سوی فروش اینترنتی گرفته است. در‌ این بازار پر رفت و آمد هر فروشگاهی به دنبال نمایش بهتر و خدمات جذاب‌تر میگردد. با توجه به شرایط سخت خرید حضوری‌ در این چند سال، بسیاری از کسب‌وکارها فضای اینترنتی را بهترین راه برای فرار از بحران‌ها دیده‌اند و سعی در قدم گذاشتن در‌ این مسیر دارند. صنعت مبل‌سازی و دکوراسیون داخلی خانه در این زمینه دیرتر و کندتر حرکت کرده است چرا که مشتریان هنوز خرید حضوری را برای تعمیر و بازسازی و تغییر دکوراسیون خانه خود الویت قرار داده‌اند. در این راستا فروشگاه‌هایی نظیر دارچوب قصد توزیع و خدمت رسانی و معرفی چند شاخه محدود از این صنعت را داشته و خواهان ایجاد نگرشی مثبت در خرید یراق‌الات و ابزارهای چوبی به صورت اینترنتی دارد.
طبیعتا در خرید محصولات چوبی به صورت اینترنتی همچون بسیاری از کالاهای حساس دیگر نکات مهمی نهفته است که این بار قصد داریم تا تجارب مشتریان از خریدهای موفق و یا ناموفق را بازگو کنیم تا با دیده‌ی کم‌ریسک تری به این بخش پرداخته شود. 

۹ سوال مهم قبل از خرید پایه چوبی به صورت اینترنتی

در ادامه توضیح تجربه خرید پایه چوبی اینترنتی در نظر داریم با مطرح کردن چندین سوال مهم موجود در این بخش و پاسخ دادن به آن‌ها براساس تجارب تولیدکنندگان و مشتریان خانگی خود نگرانی‌های موجود در خرید اینترنتی این قبیل محصولات کم کنیم. برای مثال اگر بدانیم دقیقا دنبال کدام طرح چوب(منبت یا خراطی) برای پایه چوبی خود باشیم شاید با خیال راحت‌تری طرح‌های موجود در این بخش ببینیم و اگر طرح مناسب خود را یافتیم به سرعت خریداری کنیم. به طور مشخص برای فروشگاه‌هایی نظیر دارچوب که هم به صورت آنلاین و هم به صورت اینترنتی فروش دارد توانایی فروش کالا به صورت ارزان‌تر در فروش اینترنتی فراهم است و بدین معناست که خرید و فروش اینترنتی برای هر دو طرف معامله راحت‌تر و به صرفه‌تر است و از بسیاری از هزینه‌های جانبی جلوگیری میکند. 

در ادامه با مهمترین این سوالات آشنا میشویم. در نظر داشته باشید که در صورتی که پاسخی مناسب‌تر یافتید میتوانید با ما در زیر همین بخش درمیان بگذارید و کمک بزرگی به مشتریان کنید تا سطح آگاهی در این حوزه افزایش یابد.


1- بهترین جنس چوب برای پایه چوبی چیست؟

پرسش اول قبل از هر خرید پایه چوبی، انتخاب بهترین و مناسب‌ترین جنس چوب برای مبلمان است. اینکه بدانیم کدام جنس کدام جنس چوب بهترین عملکرد را در دکوراسیون داخلی دارد نیازمند شناخت هارمونی دکوراسیون و توقع مشتریان است.
به طور مشخص تنوع کیفیت و قیمت در صنعت چوب بسیار زیاد است اما آیا انتخاب چوب گران همیشه بهترین گزینه از لحاظ کیفیتی است؟ خیر!
به طور مثال چوب راش گرجستان یکی از پرکاربردترین نوع چوب در منبت‌کاری و دکور و میز و صندلی‌های گران قیمت است اما پایه چوبی راش کاربرد مناسبی در میزهای کامپیوتر سبک و صندلی‌های ارزان‌ قیمت و تجهیزاتی با وزن کم ندارد. با این کار نه تنها ارزش قیمتی کاذب ایجاد میشود که حتی تراز کیفیتی محصول نهایی به میریزد و توزیع نامناسب وزن در محصول باعث دوام پایین‌تر میشود. تصور کنید ساخت میز ام‌دی‌اف بسیار سبک با پایه‌های منبت راش چه ناهماهنگی ایجاد میکند. بنابراین بهترین گزینه در خرید پایه چوبی همیشه توجه به جنس دیگر قسمت‌های محصول و سبک دکوراسیون آن فضا میباشد. شاید نیاز باشد با مطالعه مختصر ارزش کیفی و قیمتی هر جنس چوب از اتلاف هزینه و یا تجربه تلخ یک خرید جلوگیری نمود. (مطلب بیشتر)

2- بهترین روش برای نگهداری پایه چوبی و یا محصولات چوبی چیست؟

محصولات چوبی به صورت کلی دارای مقاومت خوردگی متنوعی است. اما به طور مشخص برای نگه‌داری چوب و استفاده طولانی مدت از آن نیاز است چند نکته را در نظر بگیریم.
موادی که با نام سیلر در بازار فروخته میشود هم جنبه زیبایی دارد و هم مقاومت چوب را افزایش میدهد. تغییر جزیی ظاهر چوب و براق شدن آن شاید برای بعضی از چیدمان‌‌ها مناسب نباشد و یا خارج از سلیقه مشتری باشد که در این صورت میبایست نسبت به جنس چوبی که خریداری کرده‌اید اسپری و متریال نگه‌داری چوب خود را تهیه کنید.

3- چگونه تشخیص دهیم پایه چوبی کیفیت خوبی دارد؟

اولین نکته برای تشخیص پایه چوبی با کیفیت بالا نداشتن گره و ترک‌های عمودی است. پایه‌های چوبی به طور معمول به صورت قائم بسته میشوند(در بعضی از اوقات با زاویه ای ۳۰ درجه) و فشار صفحه‌ی بالایی به صورت قائم بر آن وارد میشود و به همین دلیل ترک‌های عمودی میتواند مقاومت پایه را کاهش دهد و به مرور زمان باعث شکسته شدن آن شود. گره‌های رو چوب نیز دیگر عامل تضعیف مقاومت پایه است که میبایست سعی بر آن شود که تعداد کمتری از آن روی سطح پایه مشاهده شود. قطر گره‌های روی سطح چوب نسبت مستقیم با کاهش مقاومت دارد و تا جایی که امکان دارد باید چوبی با گره‌های کوچکتری خریداری نمود. گره در بعضی از جنس‌های چوب نظیر چوب روس بیشتر یافت میشود و در بعضی از چوب‌ها نظیر چوب راش کمتر یافت میشود. پس در خرید این محصولاتی که به طور طبیعی دارای گره‌های بیشتری هستند میبایست دقت بیشتری کرد.


4- تعویض پایه چوبی یا تعویض کامل صندلی؟

در بسیاری از مواقع پایه چوبی زودتر از بقیه قسمت‌های قطعه خراب میشود پس چه بهتر که هزینه اضافی برای تعویض کل کار تلف نشود و با تعویض فقط پایه‌های چوبی هم زیبایی و هم مقاومت کل کار را بهبود داد.

5- بهترین طرح پایه چوبی برای مبلمان چیست؟

طرح‌های پایه چوبی به دو دسته عمده خراطی و منبت تقسیم میشود و کاربرد این دو به طور معمول نسبت به طرح صفحه بالایی خود که بر اساس همین دسته بندی است تعریف میشود. اما این بدین معنی نیست که نتوان ست‌هایی از ترکیب این دو را تولید نمود بلکه تعریف اولیه از آن است. معمولا با ایده گرفتن از هزاران طرح ترکیبی میتوان طرح مدنظر خود را پیدا کرد. (مطلب بیشتر)

6- ارتفاع استاندارد برای پایه چوبی چیست؟

به طور استاندار ارتفاع مناسب برای هریک از صفحات بالایی پایه به صورت زیر تعریف میشود. این اعداد بر اساس تجربه مشتریان طی سال‌ها تولید در این زمینه نوشته شده است و مسلما دارای استثنا در بعضی از شرایط خاص میباشد.
ارتفاع استاندارد برای پایه چوبی

ارتفاع استاندارد برای پایه چوبی7- تعویض پایه چوبی چقدر هزینه دارد؟

اگر برای بستن پایه‌ چوبی نیازمند متخصص هستید و فکر میکنید تعویض آن میتواند برای کل کار مساله ساز باشد باید بدانید تعویض هر پایه چوبی حدود ۵۰ هزار تومان هزینه دارد. البته باید در نظر داشته باشید که این رقم صرفا دستمزد بوده و هزینه خرید هر پایه بر عهده مشتری میباشد. شما میتوانید از طریق تیم پشتیبانی دارچوب سوالات خود را به صورت تلفنی و یا واتس‌اپ مطرح کنید تا بهترین و مناسب‌ترین راه‌حل را با توجه به تجربه کاربران به شما پیشنهاد دهیم. تیم دارچوب به صورت ۲۴ساعته پاسخگو سوالات شما میباشد.


8- چگونه پایه چوبی مبلمان را دقیق تراز و همسطح کنیم؟

یکی از مشکلات عمده مشتریان خانگی در هنگام نصب پایه چوبی تراز کرد کل محصول است به طوری که کمترین لق را داشته باشد. این نکته در طولانی مدت میتواند بسیار آزاردهنده باشد و چه بهتر که قبل از بستن آن این اقدام را انجام دهید.
یکی از اصلی‌ترین مزیت جنس چوب قابلیت سنباده کاری آن است. با خرید سنباده‌ی نرم(سنباده ۱۰۰ به طور مثال) تمامی پایه‌های را به کمک صفحه عمود بر آن یکدست و هم ارتفاع کنید. این مورد به طور مشخص در هنگام ارسال کالا از طرف فروشگاه دارچوب رعایت شده تا مشتریان زمان کمتری را وقف هم سایز کردن پایه‌ها اختصاص دهند.

9- بهترین روش برای رنگ‌کاری پایه چوبی چیست؟

رنگ‌ کردن محصولات چوبی به طور معمول توسط رنگ‌کاری های واقع در شهر انجام میپذیرد اما شاید برای رنگ‌کاری چند پایه راه‌حل بهتر آن باشد که خودتان دست به کار شوید.
نکته مهم در این قسمت آن است که رنگ چوب ماهیتی کاملا متفاوت با رنگ‌های ساختمانی دارد و هر رنگی مناسب کار شما نمیباشد. قبل از شروع رنگ کاری حتما با سنباده نرم تمامی کار را یکدست کنید و بعد از آن از اسپری سیلر برای پر کردن منافذ چوب و هم رنگ کردن کل کار استفاده کنید. بعد از آن میتوانید از رنگ‌های خود رنگ مانند شاپون یا اسپری کیلر و یا رنگ جلا استفاده کنید اما بد نیست با مراجعه به رنگ‌فروشی‌های مختص چوب مدل‌های جدید تولید شده در این زمینه را مشاهده کنید. برای مثال رنگ‌های طبیعی که به تازگی روانه بازار شده است میتواند جایگزین بسیار شیک و مناسبی برای طرح‌های قدیمی آن باشد. این رنگ‌های را میتوانید با عنوان “رنگ گیاهی” جستجو کنید.


تجربه خرید آسان یراق مبلمان به سبک اینترنتی!

در این بخش قصد داشتیم تا با پاسخ به بعضی از سوالات احتمالی در زمینه خرید پایه چوبی و نحوه تعویض آن، نگرانی‌های مشتریان خود را برای خرید اینترنتی راحت‌تر کاهش دهیم. شاید با دانستن اینکه چگونه میتوان پایه‌چوبی را تعویض کرد و یا چه جنس و طرح و ارتفاعی مناسب میز ‌و صندلی چوبی باشد هزینه کمتری بابت آن پرداخت کنیم و بدون نیاز به اینکه به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه کنیم تمامی کارهای مورد نیاز در این زمینه را انجام دهیم. به طور مشخص صنعت مبل‌سازی به سمت خرید اینترنتی رفته و بخش بخش آن توسط مشتریان به صورت انلاین سفارشی شده است. مشتریان این بار با دید وسیع‌تری و الهام از هزاران ایده موجود در فضای مجازی به سراغ مبلمان و طرح‌های آن میروند و چه بهتر که بتوانیم بخش مهم آن که پایه‌ی چوبی است را به بهترین روش و بالاترین کیفیت به صورت اینترنتی خریداری کنیم.