معرفی انواع دکوری چوبی منبت کابینت ممبران

معرفی انواع دکوری چوبی منبت کابینت ممبران

در این بخش قصد آن داریم تا به مهمترین دکوری ها و قطعات چوبی تزیینی به کار رفته روی سطوح کابینت ها و صفحات چوبی اشاره کنیم.

دکوری های چوبی منبت به طور کلی به چندین دسته زیر تقسیم بندی میشود.:

  1. گل دکوراتیو
  2. تاج گل
  3. گوشه منبت
  4. پایه جزیره
  5. سرستون منبت
  6. زوار منبت

گل دکوراتیو منبت چوبی

گل دکوراتیو منبت چوبی

گل های منبت دکوراتیو در طرح های متنوعی تولید شده و نسبت به سبک چیدمان و طراحی صفحات زیرین آن انتخاب میشود. به طور کلی این گل ها بر روی صفحات ام دی اف و یا چوب و یا دیوار قرار میگیرند و کاربرد اصلی آن تزیین قاب بندی ها و کابینت ها و کمدهای دکوراتیو میباشد. گل های دکوراتیو غالبا رنگ یا روکش میشوند که در بخش رنگرزی کاملا بر اساس سلیقه مشتریان رنگ دلخواه ساخته میشود ولی در بخش روکش مشتریان میبایست نسبت به مدل های روکش در بازار آن را بر روی گل ها وکیوم کنند که این کار در بسیاری از کارگاه های وکیوم روکش کشور انجام میشود. ساخت این گل های منبت چوبی از طریق دستگاه های برش سی ان سی بوده و هر روز به طرح ها و پیچیدگی های این گل ها افزوده میشود. در کشور ما به دلیل کاربرد زیاد گل های منبت چوبی در دیزاین کابینت های آشپزخانه گل هایی از جنس پی وی سی و رزین و پلی یورتان ساخته میشود که نسبت به کیفیت و قالب طراحی شده برای محصول قیمت آن متفاوت است.

در بازار به منظور تشخیص و تمیز دادن انواع گل های دکوراتیو آن را به بخش های مختلفی تقسیم نموده اند. برای مثال گل های های دکوراتیو به دسته های مختلف تاج گل و کل گوشه و گل گونیا و … تقسیم بندی میشود. اما تشخیص و نامگذاری این قبیل دسته ها کاملا بر اساس کاربرد آن است و پیچیدگی خاصی ندارد. به بیانی دیگر تاج گل های استفاده شده همان گل های دکوراتیوی خواهد بود که در مرکز و بالای صفحات چسبانده میشود. همچنین گل های گوشه منبت به آن دسته از گل های دکوراتیوی گفته میشود که به صورت عمود (L) بوده و در گوشه های قاب بندی ها کاربرد دارد.

گل های گوشه منبت

فروشگاه دارچوب دارای انواع مختلفی از گل های دکوراتیو چوبی تاج گل و گل گوشه منبت است که میتوانید محصول مورد نظر خود را از طریقاین صفحه انتخاب کنید. 

سرستون منبت چوبی

کاربرد سرستون های منبت چوبی دقیقا همانند گل های منبت است و اساسا در کنار یکدیگر استفاده میشوند که فقط مختص آشپزخانه نیست و میتواند بر روی شومینه ها و یا دکوری های چوبی نیز استفاده شود اما در طراحی آشپزخانه های مدرن به تازگی ستون های خراطی در کنج صفحات کار میشود که هم در قسمت بالایی و هم در قسمت زیرین سرستون منبت استفاده میشود. 

سرستون منبت چوبی

سرستون های منبت مدل های متنوعی دارد که اساسا نسبت به هارمونی و سبک طراحی کابینت ها و همچنین نسبت به مدل گل های منبت انتخاب شده در آشپزخانه تعیین میشود.سرستون های منبت در بازار غالبا از جنس چوب راش ساخته میشود که دلیل آن در مقاومت این جنس در شکل گیری ظرافت منبت است. به بیانی دیگر استفاده از جنس چوب های دیگر جزییات منبت را به خوبی ایجاد نمیکند.علاوه بر این باید اشاره داشت که سرستون هایی از جنس رزین و پلی اورتان و حتی پی وی سی در بازار تولید میشود که از کیفیت و هزینه پایین تری برخوردار است. 

فروشگاه دارچوب دارای انواع مختلفی از گل های دکوراتیو چوبی تاج گل و گل گوشه منبت است که میتوانید محصول مورد نظر خود را از طریق این صفحه انتخاب کنید.


پایه جزیره منبت


پایه جزیره منبت

در طراحی دکور آشپزخانه های مدرن استفاده از پایه های بلند در گوشه های صفحات بسیار مرسوم است. این پایه های که به پایه های جزیره شناخته میشود یکی از المان های چشمگیر در آشپزخانه میباشد. هر روزه بر جزییات و طرح های این پایه ها افزوده میشود و در یکی از گران ترین بخش ها را نیز به خود اختصاص میدهد.قیمت پایه جزیره از جنس چوب به قدری افزایش داشته که مدل هایی از جنس رزین و پلی ارتان و حتی پی وی سی آن پررونق تر شده است.اگر برای دکوراسیون آشپزخانه خود از روکش های ممبران استفاده میکنید استفاده از پایه های جزیره چوبی توصیه نمیشود.زیرا اولا این مدل پایه ها بسیار پر جزییات است و به طور مشخص در زیر روکش زیبایی آن بسیار کمرنگ میشود و ثانیا اختلاف مدل چوبی و دیگر متریال بسیار در زیر روکش های ممبران ناچیز است و ارزش هزینه گزاف آن را ندارد.