شاید تا به حال بارها برایتان پیش آمده که پایه مبل، کاناپه و یا میز تحریر بر اثر ضربه یا اتفاقی شکسته شده و نیاز به تعویض آن می­باشد. در اولین فرصت میتوان به کمک خدمات تعمیرات مبل سطح شهر تماس گرفت و مشکل را از طریق متخصص آن محصول حل نمود. این چالش برای آن دسته از افرادی که قصد ساخت دست­‌سازه­های چوبی را دارند نیز مطرح می­باشد. در این بخش میتوانید راه­‌های بسته شدن پایه‌­های چوبی به میز یا سطح بالایی خود را بررسی کنید.

نحوه ی بسته شدن پایه های چوبی به صفحه میتواند مدل های مختلفی داشته باشد که نسبت به سطح مقطع مدل های پایه های چوبی برای هرکدام راهکاری ارائه میشود. سطح مقطع پایه های چوبی عموما به دو صورت دایره ای و مربعی شکل میباشد.

به طور کلی اگر پایه خود را برای اتصال به صفحه‌ای، لازم است که بخشی از قسمت بالایی پایه زیر صفحه پنهان بماند به سراغ پایه های بروید که در قسمت بالایی خود اصطلاحا “سادگی” کار شده است. در این مدل از پایه‌ها علاوه بر اتصال سطح مقطع از جوانب پایه نیز اتصال از طریق چسب چوب صورت میگیرد.


راهکار اول : به طور کلی پایه‌های چوبی در هر شکلی که باشند قبل از بسته شدن به صفحه‌ای مربعی شکل  نیاز است تا مرحله اول اجرا شود. این صفحه میتواند از ورق نازک ام دی اف یا چوب باشد و با پیچ و چسب چوب اتصال محکمی پیدا میکند. در مرحله بعدی از طریق چهار گوشه صفحه مورد نظر به راحتی میتوان کاملا پایه چوبی را به صفحه مورد نظر اتصال داد. نکته مهمی که در اتصال پایه‌های چوبی وجود دارد آن است که معمولا در تولیدات خانگی با اهمال و نداشتن دانش کافی در این زمینه پایه های خود را از طریق پیچی در مرکز پایه به میز متصل میکنند که بدون شک با لغزیدن میز تمامی پایه‌ها همزمان شکسته میشود.
در پایه‌هایی با سطح مقطع دایره‌ای شکل میتوان از یراق لچکی نیز بهره برد. این قطعه در مدل های مختلف فلزی و پلاستیکی تولید شده که قطعه بسیار کاربردی برای اتصال راحت تر پایه‌های چوبی به میز است. این قطعه را میتوانید با عنوان لچکی پایه مخروطی و یا نگهدارنده پایه مخروطی در اینترنت سرچ کرده و مدل‌های مختلف را مشاهده کنید. فروشگاه دارچوب نیز از طریق این لینک مدل‌زاویه دار این مدل لچکی را ارائه داده است که میتوانید به طور دقیق مشخصات آن را در صفحه مخصوص آن مطالعه کنید. (لچکی پلاستیکی زاویه‌دار)همچنین در بخش زیر میتوانید نحوه مونتاژ پایه های مخروطی را به صفحه بالایی خود مشاهده کنید.